نوشته های مربوط به تلویزیون

WiSA در تلویزیون هایسنس

WiSA چیست؟ 

WiSA چیست و چرا باید با آن آشنا شوید؟ مطمئناً این یک نام خانوادگی مانند Wi-Fi یا بلوتوث نیست ، اما WiSA – انجمن بلندگو و صدای بی سیم – در آستانه تغییر در نحوه خرید ، نصب و استفاده از بلندگوها ، تلویزیون ها ، بازی ها و تجهیزات سینمای خانگی است. هدف این است که با از بین بردن سیم های بلندگو و دریافت به صورت بی سیم، با کیفیت بالا و تأخیر کم است تا کاربر صدای سینمای خانگی را به طور گسترده ای دریافت کند. WiSA هر دو استاندارد سخت افزاری و نرم افزاری برای رساندن صدای دیجیتال با وضوح بالا به صورت بی سیم از یک دستگاه منبع  تا حداکثر هشت کانال است. این کار را با درجه اطمینان بالایی انجام می دهد و می تواند صدا را با حداکثر سرعت نمونه 24 بیت / 48 کیلو هرتز یا 24 بیت / 96 کیلوهرتز منتقل کند ، که به گفته WiSA دو برابر کیفیت CD است. این مشخصات همچنین به سیستم های WiSA امکان پشتیبانی از فرمت های صوتی سه بعدی مانند Dolby Atmos و DTS: X را نیز می دهد.

Hisense در حال پیوستن به LG ، B&O ، TCL و دیگر سازندگان تلویزیون در پشتیبانی از WiSA ، بستر بی سیم صوتی تلویزیون است. مدل های Hisense 2021 از نوع WiSA Ready در دسترس قرار خواهند گرفت. تلویزیون های Hisense با WiSA، هایسنس تأیید کرد که مدل های تلویزیونی 2021 آن (خصوصا در ایالات متحده) دارای گواهی “WiSA Ready” خواهند بود. این بدان معنی است که کاربر می تواند یک فرستنده USB WiSA خریداری کند تا به تلویزیون اجازه دهد به صورت بی سیم صدای تلویزیون را به بلندگوهای سازگار منتقل کند. دیوید گلد ، رئیس هایسنس آمریکا گفت: “هایسنس افتخار دارد که با راه اندازی مدل های تلویزیون در آمریکای شمالی در سال 2021 ، بتوان صوت را با کیفیت بالا و به صورت بیسیم منتقل کرد.” “WiSA همچنان در رده صوتی بی سیم در حال همه گیری است و ما مفتخریم که به گواهینامه WiSAReady دست پیدا کرده و راه حل هایی ارائه می دهیم که تجربیات سرگرمی شگفت انگیز ، راحت و همه جانبه را برای میلیون ها مصرف کننده ارائه می دهد.” LG ، Microsoft Xbox ، Bang & Olufsen ، TCL ، Harman Kardon ، Sound United (Denon ، Marantz ، Polk ، بیشتر) ، Eastech ، JBL ، Klipsh ، axiim ، Pioneer ، Almando ، Primare ، GoldenEar و Electrocompaniet همه از اعضای انجمن WiSA هستند. فناوری WiSA از کیفیت بالا، چند کانال ، صدای کم تأخیر برای فیلم ها، بازی ها و موارد دیگر پشتیبانی می کند. در سال 2020 ، این سازمان اعلام كرد كه قصد دارد پشتیبانی خود را از Dolby Atmos اضافه كند. همچنین یک آداپتور کوچک را به بازار عرضه کرد تا مصرف کنندگان بتوانند از WiSA در  تلویزیون هایی که از این قابلیت پشتیبانی نمیکنند استفاده کنند.

سایر مطالب مفید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.