دسته‌بندی نشده

تلویزیون سامسونگ ساخت کجاست؟

سامسونگ (به کره ای: 삼성 ) یک مجتمع چند ملیتی واقع در کره جنوبی است که دفتر مرکزی آن در شهر سامسونگ، سئول واقع شده است. سامسونگ در اواخر دهه 1960 وارد صنعت الکترونیک و در اواسط دهه 1970 به صنایع ساخت و ساز و کشتی سازی نیز وارد شد. که در سال 2020 ، این برند هشتمین مارک تجاری بزرگ و بزرگترین شرکت ساخت تلویزیون در دنیا شناخته شده است. با رقابتی شدن بازار و نیاز به پایین آوردن هزینه ها، سامسونگ همانند شرکت های الجی – سونی – اپل و… در چندین کشور محصولات خود را مونتاژ و روانه بازار میکند، که بیشتر این کشورها دارای اقتصاد ضعیفتری به نسبت کره جنوبی هستند بنابراین محصولات با همان کیفیت کره و با قیمت پایین تر تولید می شود تا توجیه اقتصادی پیدا کرده و توانایی رقابت با سایر برندها در بازار پر تلاطم فعلی را داشته باشد.

قطعات اصلی تلویزیون سامسونگ کجا تولید می شود؟

صفحه نمایش و برد تلویزیون های سامسونگ در سه کارخانه که دو کارخانه از آن در کره جنوبی و یک کارخانه در چین است تولید می شود. در خط مونتاژ کشورهای دیگر، تلویزیون ها از اجزای تکمیل شده این کارخانه ها مونتاژ می شوند. در چنین کارخانه هایی صفحه نمایش ، برد الکتریکی ، بلندگوها در کیس نصب شده اند. تلویزیون تست نهایی خود را سپری میکند و در آخر تلویزیون بسته بندی می شود و به فروشگاه ها ارسال می شود.کارخانه های مونتاژ، سعی می کنند تا آنجا که ممکن است نزدیک بازار خرید باشند، تا هزینه های تدارکات و حمل و نقل را کاهش دهند و  همچنین مالیات ها را به حداقل برسانند. پس قطعات اصلی تلویزیون در خود کشور کره جنوبی و چین تولید و سامسونگ در کارخانه های مونتاژی که در سایر کشورها دارد، قطعات سر هم می شوند و در آخر کنترل نهایی و بسته بندی صورت می گیرد.

 

سامسونگ در چه کشورهایی کارخانه مونتاژ دارد؟

تلویزیون های سامسونگ در کارخانه های سامسونگ در کشورهای، اسلواکی ، مجارستان ، رومانی ، روسیه ، چین ، مکزیک ، مالزی ، ویتنام ، برزیل ، هند و مصر تولید می شوند و هر کارخانه بازار کشورهای اطراف را پوشش می دهد و سامسونگ میتواند به راحتی نیاز هر بازار را تشخیص دهد تا محصولات خود را بهتر برای بازار هدف اختصاصی تر کند. باید دوباره تاکید کرد که از 2018 سامسونگ در کشور مبدا یعنی کره جنوبی تلویزیون مونتاژ نمی کند و محصولات سامسونگ در بازار ایران بیشتر مونتاژ مصر – اسلواکی و مجارستان هستند و بنابر آنچه گفته شد این کارخانه های مونتاژ خود قطعه و برد تلویزیون تولید نمیکنند، تنها در این کارخانه ها قطعات سر هم می شوند تست نهایی و بسته بندی صورت میگیرد که همه این مراحل در خود کارخانه های سامسونگ و زیر نظر متخصصان این شرکت صورت میگیرد بنابراین از نظر مشخصات فنی با هم تفاوت خاصی ندارند، به عنوان مثال دو تلویزیون همرده TU7000 و TU7100 به ترتیب مونتاژ مصر و اسلواکی هستند که با برسی مشخصات فنی و کیفیت این تلویزیونها متوجه تفاوت خاصی نمی شوید.

تلویزیون THE FRAME سامسونگ با طراحی خارق العاده – هنگامی که از تلویزیون استفاده نمی شود میتوان تصاویر هنری یا عکس های شخصی را پخش کرد تا همانند یک قاب عکس بر روی دیوار خودنمایی کند.

شما دوستان گرامی میتوانید در سایت فروشگاه مشخصات کامل تلویزیونهای الجی و تلویزیونهای سونی سامسونگ و… را به صورت حرفه ای با هم مقایسه کنید تا تفاوت آنها با هم آشکارتر شود.

سایر مطالب

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.