نوشته های مربوط به تلویزیون

تفاوت تلویزیون های با نرخ نوسازی50 با 60 هرتز یا 100 با 120 هرتز؟

نرخ تازه سازی به معنای تعداد فریم هایی است که تلویزیون در ثانیه نمایش می دهد (fps) که به آن فرکانس نیز می گویند. با این حال، می‌توانید فریم‌های مختلفی را دریافت کنید: 50 هرتز/60 هرتز یا 100 هرتز/120 هرتز. به طور خلاصه، بین 50 هرتز و 60 هرتز یا 100 هرتز و 120 هرتز تفاوتی وجود ندارد، آنها یکسان هستند و فقط برای راحتی کاربران استفاده می شوند. در مشخصات فنی تلویزیون آشفتگی زیادی وجود دارد و بسیاری از آنها مصنوعی هستند و چیز زیادی برای شما و کاربر نشان نمی دهند. تنها چیزی که واقعاً مهم است – نرخ تازه‌سازی واقعی است که نرخ فریم نمایشگر را اندازه‌گیری می‌کند.

Refresh Rate چیست؟

Refresh Rate – این پارامتر فرکانس تغییر فریم ها در ثانیه را نشان می دهد. این پارامتر نرخ فریم واقعی را نشان می دهد که به کیفیت نمایش استفاده شده بستگی دارد. قبل از سال 2017، تنها تلویزیون هایی وجود داشتند که تا 60 هرتز ویدیو را پشتیبانی می کردند، زیرا استانداردهایی که در آن زمان وجود داشت، بیش از 60 هرتز را پشتیبانی نمی کرد. از جمله پورت های HDMI پشتیبانی از ویدئو تا 60 هرتز بود.

تفاوت بین تلویزیون 50 هرتز و 60 هرتز

با این حال، تلویزیون هایی وجود دارند که دارای مشخصات فنی هستند که می گویند از 50 هرتز پشتیبانی می کنند. در این حالت پخش ویدیوی 60 هرتز چگونه کار می کند؟ بسیار ساده است، هیچ مشکلی در این مورد وجود ندارد زیرا همه تلویزیون ها برای نمایش ویدیو با فرکانس 60 هرتز طراحی شده اند. پیش از این در اروپا، استاندارد فرکانس شبکه AC 50 هرتز بود، در حالی که در ایالات متحده آمریکا 60 هرتز بود. بنابراین، اولین تلویزیون های کینسکوپ آنالوگ از فرکانس شبکه برای همگام سازی تصویر استفاده می کردند، زیرا ثابت بود و در محدوده کاملاً محدودی نگهداری می شد. امروزه تلویزیون‌ها مدت‌هاست که استفاده از فرکانس شبکه (network frequency) را برای همگام‌سازی تصویر متوقف کرده‌اند، اما مفهوم 50 هرتز برای اروپا و 60 هرتز برای ایالات متحده چنان در ذهن مصرف‌کنندگان جا افتاده است که سازندگان همچنان از این پارامترها برای اشاره به نرخ فریم استفاده می‌کنند. در عمل اینها فقط تفاوت های فنی هستند، هر تلویزیون 50 هرتزی از 60 هرتز پشتیبانی می کند. بنابراین شما فقط باید درک کنید که هر دو در واقع یکی هستند.

تفاوت بین تلویزیون های با نرخ نوسازی 100 هرتز با 120 هرتز؟

در سالهای اخیر (2017  به بالا) استاندارد جدیدی از پورت های HDMI 2.1 اتخاذ شده است که در آن پشتیبانی از ویدیو  استاندارد جدیدی برای پورت های HDMI (HDMI 2.1) وجود دارد که از تصاویر 4K و 120 هرتز پشتیبانی می کند. از جمله اکنون استفاده از این تلویزیون های هوشمند به عنوان مانیتور آسانتر خواهد بود. با این حال، درست مانند 50 هرتز/60 هرتز، هیچ تفاوتی بین 100 هرتز و 120 هرتز وجود ندارد. مدل های اروپایی پشتیبانی از 100 هرتز را نشان می دهند، اما اگر تلویزیون برای ایالات متحده باشد، سازنده آن 120 هرتز را نشان می دهد. همچنین توجه داشته باشید که در برخی از مدل‌های تلویزیون حالت‌های افزایش نرخ فریم وجود دارد که پردازنده قدرتمند تلویزیون به شما امکان ایجاد فریم و تصویر اضافی را می‌دهد، اما طبق روال استفاده از تلویزیون، ۹۸ درصد کاربران از این حالت‌ها استفاده نمی‌کنند. برای جمع بندی، با خرید یک تلویزیون پیشرفته با پشتیبانی فرکانس 100(120) هرتز، تلویزیونی یا نمایشگری دریافت خواهید کرد که تاثیر مثبتی بر کیفیت تصویر محتوایی که نگاه خواهید کرد خواهد داشت ولی در واقع هردو یکی هستند.

لطفا از پیج اینستاگرام فروشگاه دیدن فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.