نوشته های مربوط به تلویزیون

برترین تلویزیونهای 2022

همانطور که مستحضر هستید مدلهای 2021 سامسونگ نسبت به گذشته فناوریهای فوق العاده ای را به خود دیدند که میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

فناوری Mini LED

سامسونگ در سال 2021 تلویزیونهای سری QN را برای اولین بار روانه بازار کرد این تلویزیونها از فناوری Mini LED استفاده میکنند و حروف QN در مدل تلویزیون نیز گواه بر این مدعاست. در تلویزیونهای LCD از نور پس زمینه برای نمایش محتوا در تلویزیون استفاده می شود در جدیدترین تلویزیونهای سامسونگ از فناوری نامبرده استفاده شده است که در آن لامپها LED تقریبا به اندازه 40 برابر از نسلهای قبل کوچکتر شده اند، این اندازه کوچک امکان جاگذاری تعداد بیشتر لامپ را به سامسونگ داده است در کل باید گفت این فناوری به افزایش کیفیت تصویر کمک شایانی میکند.

ریموت کنترل خورشیدی SolarCell Remote

سامسونگ تلویزیون های 2021 را به کنترل از راه دور جدید مجهز کرده است. اگرچه ظاهر ریموت تقریباً بدون تغییر باقی مانده است، اما در عین حال این ریموت دارای برخی پیشرفت های و تغییرات بنیادی است. ریموت هوشمند تلویزیونهای Samsung 2021 دارای نام تجاری SolarCell Remote است این ریموت نسل بعدی و جدیدترین نسل از کنترول از راه دور جادویی است که تقریباً همان ویژگی های قبلی را ارائه می دهد، اما همچنین دارای سلول های خورشیدی است که روی کنترل از راه دور نصب شده است، بنابراین برای انجام وظایف نیازی به باتری ندارد. 

پردازنده Neo Quantum

در سال 2021 سامسونگ پردازنده Neo Quantum را معرفی کرده است که در قلب تلویزیون های سامسونگ با فناوری Mini LED تولید شده توسط این شرکت قرار گرفته است. پردازنده مدل های 2020 “پردازنده کوانتوم” نامیده می شد. طبق گفته سامسونگ، پردازنده جدید دارای بسیاری از توابع پیشرفته و قابلیت های پیشرفته مقیاس گذاری است. Neo Quantum از 16 مدل شبکه با هوش مصنوعی و فن آوری های یادگیری عمیق استفاده می کند، بنابراین پردازنده Neo Quantum می تواند به سادگی محتوای با کیفیت پایین را با قدرت پردازشی فوق العاده با بهترین کیفیت در تلویزیون های 4K و 8K بهینه و ارتقا دهد.

در این میان شرکت الجی هم به عنوان دومین تولید کننده برتر تلویزیون (بعد از سامسونگ) بیکار ننشست، این غول فناوری، در این سال توانست همانند سامسونگ محصولات منحصر به فردی تولید کند که در زیر به آن اشاره ای میکنیم.

پنل EVO!!؟؟

سال 2020 بهترین تلویزیون پیشرفته ای که LG تولید کرد تلویزیون OLED سری LG CX بود و در تست ها توانست مدل های LCD مانند تلویزیون های QLED سامسونگ و TCL را شکست داد. فقط ال جی، سونی و ویزیو تلویزیون های OLED را در ایالات متحده می فروشند و پنل های آن تنها توسط  LG Display تولید می شود. سال هاست که پنل های OLED  اساساً بدون تغییر، “البته  با کیفیت تصویر عالی” باقی مانده اند  در حالی که تلویزیون های LCD به پیشرفت خود ادامه می دهند.

OLED evo، به پنل های نسل دوم  و جدید  LG گفته می شود که در سال 2021 ارائه شد و دارای همان وضوح کنتراست بالای صفحه های OLED فعلی می باشند، اما ال جی این فناوری را با یک عنصر نورانی جدید به روز کرده است که باعث افزایش روشنایی کلی و دامنه رنگ می شود. همانطور که می دانید حداکثر میزان خروجی نور در درخشان ترین LCD ها بیش از دو برابر OLED های موجود در سال 2020 بود که روشنایی یکی از اجزای مهم کیفیت تصویر به ویژه در HDR است. تلویزیون های Evo جدید ال جی برای سال 2021، درخشان تر و به عنوان اولین تحول بزرگ در OLEDها از زمان ظهور HDR در سال 2015 است.

استند گالری (Gallery stand) :

گزینه جدیدی برای اندازه های 55 و 65 اینچی در سری G1 ، C1 و A1 یک پایه ایستاده با ظاهری مدرن است که نگاهی زیبا و مینیمالیستی به خانه نسبت به  یک اتاق مدرن ایجاد می کند.

اندازه تلویزیونهای oled

از ویژگیهای بارز تلویزیونهای led میتوان به گسترده زیاد اندازه های موجود اشاره کرد، که کاربران به راحتی میتوانند از اندازه 32 تا 86 اینچ را در بازار خریداری کنند، اما متاسفانه تلویزیونهای اولد از این امتیاز بی بهره بودند، که در سال 2021 الجی مدلهای 83 و 88 اینچ را به مجموعه خود اضافه کرد و مدلهای بیشتری را در اندازه 48 اینچ روانه بازار های جهانی کرد.

اما آیا این روند پیشرفت میتواند در سال 2022 هم ادامه پیدا کند؟

تلویزیون QD-OLED سال 2022 

 فناوری QD-OLED ترکیبی از فناوری اولد OLED و کیولد QLEDاست، از آنجا که هر کدام از این تکنولوژی ها مزایای خود را دارند، زمانی که با هم ترکیب شوند بدون شک کیفیت تصویر فوق العاده ای را ارائه خواهند داد. از طرف هر دو شرکت سامسونگ و ال جی تلاش هایی برای این فرایند صورت گرفته است اما شرکت سامسونگ جلو تر از شرکت ال جی فعالیت خود را در این زمینه آغاز کرده است. کنتراست تصویر بالا، نمایش سیاهی عمیق و خاکستری یکنواخت در تلویزیون های اولد و از طرفی نمایش غنی رنگ ها با ۱۰۰ درصد کارایی و روشنایی صفحه نمایش در تلویزیون های کیولد با هم ترکیب شوند، نمایش تصویر به چه صورت خواهد بود؟ به طور یقیین کیفیت تصویر افزایش می یابد و یک انقلاب در صنعت تلویزیون به شمار می رود. از سوی دیگر منابع صنعتی ادعا می کنند که سامسونگ الکترونیکس تصمیم گرفته است اولین تلویزیون های QD-OLED خود را در نیمه اول سال 2022 عرضه کند. پنل های QD-OLED توسط Samsung Display- بخش صفحه نمایش ، به Samsung Electronics-مارک مصرف کننده عرضه می شود. نوع جدید پنل OLED به عنوان OLED های آبی توصیف شده است که از نقاط کوانتومی برای تبدیل این به نور قرمز و سبز استفاده می کنند. – “سامسونگ استراتژی رو کرده است، غول فناوری کره جنوبی در حال توسعه تلویزیون های 55 اینچی و 65 اینچی دیود ساطع کننده آلی (QD-OLED) برای عرضه در بازار در نیمه اول سال 2022 است.” “تلویزیون های QD-OLED بین بخش برتر تلویزیون های mini led و مدلهای QLED قرار خواهند گرفت.” منابع کره ای Daily Daily گفتند که سامسونگ می تواند تلویزیون های 55 و 65 اینچی QD-OLED را در CES در ژانویه 2022 رونمایی کند و مدلهای بزرگتر 70 اینچی بعداً معرفی خواهند شد. همچنین گفته می شود که سامسونگ در حال مذاکره با LG Display برای ایمن سازی  میلیون ها پنل تلویزیون OLED است.

این فناوری روی کاغذ از هر نظر بر اولد و کیولد برتری دارد و باید منتظر تلویزیون های سامسونگ بود که با این فناوری وارد بازار می شوند.

– منبع:  Daily Economy 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.