نوشته های مربوط به تلویزیون

قیمت تلویزیون سامسونگ اصل کره

سامسونگ (به کره ای: 삼성 ) یک مجتمع چند ملیتی واقع در کره جنوبی است که دفتر مرکزی آن در شهر سامسونگ، سئول واقع شده است. سامسونگ در اواخر دهه 1960 وارد صنعت الکترونیک و در اواسط دهه 1970 به صنایع ساخت و ساز و کشتی سازی نیز وارد شد. که در سال 2020 ، این برند هشتمین مارک تجاری بزرگ و بزرگترین شرکت ساخت تلویزیون در دنیا شناخته شده است. با رقابتی شدن بازار و نیاز به پایین آوردن هزینه ها، سامسونگ همانند شرکت های الجی – سونی – اپل و… در چندین کشور محصولات خود را مونتاژ و روانه بازار میکند، که بیشتر این کشورها دارای اقتصاد ضعیفتری به نسبت کره جنوبی دارند بنابراین محصولات با همان کیفیت اصلی ولی با قیمت پایین تر تولید می شود تا توجیه اقتصادی پیدا کرده و توانایی رقابت با سایر برندها در بازار پر تلاطم فعلی را داشته باشد. 

قطعات تلویزیونهای سامسونگ در کجا تولید می شود؟

لوازم جانبی ( PCB، صفحه نمایش) برای تلویزیون ها عمدتا در چین ، ویتنام و کره تولید می شوند. صفحه نمایش در سه کارخانه تولید می شود – دو کارخانه در کره جنوبی و یک کارخانه در چین. در خط مونتاژ در سایر کشورها، تلویزیون ها از اجزای تکمیل شده فقط مونتاژ می شوند. صفحه نمایش ، برد الکتریکی ، بلندگوها در داخل قاب (فریم) نصب می شوند. تلویزیون تست و بسته بندی می شود تا به فروشگاه ها ارسال می شود. کارخانه های مونتاژ ، سعی کنید تا آنجا که ممکن است نزدیک بازار و مشتری باشند که هزینه های تدارکات و حمل و نقل و همچنین مالیات ها را به حداقل برسانند. مدل های ارزان قیمت تلویزیون ها نیز توسط مونتاژ کنندگان شخص ثالث تحت طرح برون سپاری مونتاژ می شوند. یعنی اینکه به کارخانه ای خارج از شرکت اصلی سفارش داده می شود.

کشورهای مونتاژ کننده تلویزیون های سامسونگ؟

سامسونگ از چند سال قبل در سراسر جهان کارخانه مونتاژ برای مالیات کمتر و پایین آوردن هزینه خصوصا حمل و نقل دایر کرده است. تلویزیون های سامسونگ در کارخانه های سامسونگ در کشورهای اسلواکی ، مجارستان ، رومانی، روسیه ، چین ، مکزیک ، مالزی ، ویتنام ، برزیل ، هند و مصر تولید می شوند.

تلویزیون سامسونگ اصل کره

تلویزیون های سامسونگ در کره جنوبی در شهر سوون تولید می شدند. اما در سال 2018 کارخانه در سوون تغییر کاربری داد، تولید گسترده تلویزیون ها کاملا متوقف شد و هم اکنون این کارخانه به تولید تجهیزات آزمایشگاهی تبدیل شد. از ژوئن 2018 ، تلویزیون های سامسونگ دیگر در کره تولید نمی شوند و در آخر هم باید اضافه کرد که هیچ تفاوتی بین کیفیت تلویزیونها مونتاژ کشورهای مختلف وجود ندارد به 2 دلیل – 1. اینکه همه مدلها، از قطعات اصلی سر هم می شوند 2. مالک همه این کارخانه های مونتاژ خود سامسونگ است. بنابراین دلیلی برای نگرانی در مورد کیفیت این محصولات نیست. اطمینان داشته باشید که کمپانی بزرگی همچون سامسونگ تمامی شرکت ها و کارخانه های تولید کننده اش را همیشه زیر نظر دارد و به این دلیل است که هم اکنون این برند بزرگ ترین تولید کننده تلویزیون در سطح جهان می باشد. تلویزیون های این شرکت در سطح جهانی و در سال های اخیر بیشترین سهم بازار را از آن خود کرده اند و این نشان از کیفیت بالای تولیدات این برند خوش نام دارد.

شما دوستان گرامی میتوانید در سایت فروشگاه مشخصات کامل تلویزیونهای الجی و تلویزیونهای سونی سامسونگ و… را به صورت حرفه ای با هم مقایسه کنید تا تفاوت آنها با هم آشکارتر شود.

  • بنابراین فروشنده ای که بگوید تلویزیون من اصل کره است 2 حالت بیشتر ندارد
    • 1 – تلویزیون موجود قدیمی تر از 2018 است، که چون دیگر از طرف سامسونگ پشتیبانی نمی شود و فناوری قدیمی دارد، ارزش خرید ندارد.
    • 2- قطعا دروغگو است و یا تلویزیون فیک و تقلبی با برچست ساخت کره دارد یا برچسب مدل های اصلی مونتاژ سایر کشورها مثلا مصر را به کره تغییر داده و با قیمت بیشتر به فروش می رساند.

پس با اطلاعات کامل دست به خرید بزنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.