نوشته های مربوط به تلویزیون

بهترین مدل تلویزیون سامسونگ

شرکت سامسونگ میتوان گفت بزرگترین تولید کننده تلویزیون و همچنان متنوع ترین مدل تلویزیون را در جهان تولید میکند. ما در این مقاله سعی می کنیم که بهترین مدلهای موجود را به صورت مختصر معرفی کنیم، پس لطفا تا آخر مطلب با ما باشید.قبل از آنکه انواع تلویزیون سامسونگ را شرح دهیم اول باید روش نامگذاری این تلویزیونها را بدانیم:

اگر تلویزیونهای سامسونگ را از لحاظ کیفیت تصویر و قیمت دسته بندی کنیم، به 2 دسته بالارده و میانرده تقسیم بندی خواهند شد. سری بالاره همان تلویزیونهای کوانتومی سامسونگ میباشند که این شرکت از پیشوند Q برای نشان دادن مدل های پیشرفته تلویزیون خود یعنی QLED  و QN در مدلهای جدیدتر کیولدها (2021) که از نور پس زمینه MINI LED بهره می برند، استفاده میکند و حرف آخر این مدل ها نیز سال ساخت را نشان می دهد همچنین عدد اول مربوط به سری ساخت میباشد، هر اندازه این عدد بزرگتر باشد میتوان گفت تلویزیون نیز پیشرفته تر است.

 1. QN85A یک تلویزیون QLED دارای فناوری Mini LED سری 8 سال 2021
 2. Q70A یک تلویزیون QLED سری 7 ساخت 2021
 3. 55Q60R یک تلویزیون 55 اینچ QLED سری 6 سال 2019

نامگذاری تلویزیونهای پایین رده و میانرده کمی با سری کیولد متفاوت است. که به عنوان مثال مدل 55TU700 را بررسی میکنیم: 55 مربوط به سایز تلویزیون میباشد – T مربوط به سال ساخت آن میباشد که معرف 2020 میباشد – U معرف کیفیت ULTRA به معنی کیفیت بالا هستش – عدد 7 هم مربوط به سری آن، است که هر اندازه سری تلویزیون بالاتر باشد کیفیت و امکانات بهتری دارد. مثالهای بیشتر:

 1. 65AU9000 تلویزیون LCD و 65 اینچ سری 9 ساخت 2021
 2. TU7100 تلویزیون LCD سری 7 سال 2020
 3. TU8500 تلویزیون LCD سری 8 سال 2020 
 4. 43RU800  یک تلویزیون LCD و 43 اینچ از سری 8 سال 2019
 • حرف A مربوط به سال ساخت 2021 است.
 • حرف T مربوط به سال ساخت 2020 است.
 • حرف  R مربوط به سال ساخت 2019 است.
 • حرف  N مربوط به سال ساخت 2018 است.
 • حرف M مربوط به سال ساخت 2017 است.
 • حرف K مربوط به سال ساخت 2016 است.

بهترین تلویزیونهای کیولد سامسونگ

 بهترین تلویزیون سامسونگ QN90A QLED

Samsung QN90A QLED یک تلویزیون عالی است. این مدل 4k پرچمدار سامسونگ در سری جدید Neo QLED است که از سری QLED ارتقا یافته است زیرا از مینی LED به عنوان نور پس زمینه استفاده می کند MiniLED ها به تلویزیون اجازه می دهد نور صفحه بسیار بیشتری داشته باشد تا حتی پرنورترین محیط ها هم کمترین تاثیر را بر روی کیفیت این مدل بگذارد یا نمایش موارد برجسته در محتوای HDR را بهتر به نمایش بگذارد و همچنین امکان کنترل بیشتری بر روی ویژگی Local Dimming دارد. لوکال دایمینگ این مدل در بهبود کیفیت تصویر بسیار عالی عمل می کند. این مدل دارای ویژگی های بازی مانند پشتیبانی از نرخ تازه سازی متغیر FreeSync (VRR) و سازگاری G-SYNC است. همچنین از HDMI 2.1 پشتیبانی می کند. علی رغم داشتن یک پنل VA، به لطف فناوری “Ultra Views Angle” سامسونگ دارای زاویه دید بسیار گسترده ای است ، بنابراین برای دیزاین صندلی های نسبتاً گسترده QN90A گزینه مناسبی است.

 مدلQ80R بهترین تلویزیون سری 8 سامسونگ

Samsung Q80R یک تلویزیون LED 4k عالی با کیفیت تصویر چشمگیر است. این مدل به لطف کنتراست خیره کننده خود رنگهای تاریک را به خوبی به نمایش میگذارد، یکنواختی عالی رنگ مشکی و پشتیبانی بسیار عالی از لوکال دایمینگ (فناوری میباشد که در تعدادی از تلویزیونهای بالارده برای افزایش کنتراست و کیفیت تصویر، گنجانده شده است) این تلویزیون را حتی بهتر از مدلهای 2020 و 2021 قرار داده است. این مدل دارای نور پس زمینه با روشنایی بسیار مناسب و با گستره رنگی عالی است که محتوای HDR را با رنگ های غنی و برجسته ارائه می دهد. به لطف فناوری “Ultra Views Angle”، با وجود تلویزیون پنل VA ، دارای زاویه دید مناسبی است. تلویزیون دارای هندلینگ حرکتی چشمگیری است و با کمترین تیرگی حرکت واضحی را ایجاد می کند. Q80R تاخیر ورودی بسیار کمی دارد و از FreeSync برای حرکت سازگارتر در حین بازی و گیمینگ پشتیبانی می کند.

تلویزیون کیولد Q70R 

Samsung Q70 / Q70R QLED یک تلویزیون 4k عالی از سری کیولد 2019 این برند است. پنل VA آن دارای نسبت کنتراست برجسته و ارائه یکنواخت عالی رنگ سیاه است ، بنابراین برای دیدن فیلم و سریال در اتاق تاریک مناسب است ، اما همچنین دارای روشنایی اوج چشمگیر است ، بنابراین برای اتاق های دارای نور زیاد نیز عالی است. دارای فناوری لوکال دایمینگ و ارائه طیف گسترده ای از رنگ است که به تولید رنگهای واضح و برجسته سازی مطالب HDR کمک می کند. هندلینگ حرکتی آن شگفت انگیز است ، دارای یک زمان پاسخ سریع و یک ویژگی Black Frame Insertion برای کاهش بیشتر تاری حرکت میباشد. علاوه بر این ، این فناوری از تجربه تازه سازی متغیر FreeSync AMD (VRR) برای یک تجربه بازی بسیار مناسب استفاده می کند. با این حال ، مانند اکثر پنل های VA ، زاویه دید ضعیفی دارد ، بنابراین بهترین گزینه برای نشیمن  با دیزاین گسترده نیست زیرا تصویر هنگام مشاهده از گوشه و کنار کیفیت آن کم می شود.

Q6F بهترین تلویزیون سری 6 کیولد سامسونگ

Samsung Q6F QLED یک تلویزیون با رزولوشن 4k و عملکرد بسیار خوب برای طیف گسترده ای از کاربردهای مختلف است که سامسونگ آنرا در سال 2018 وارد بازار کرده است که حتی از مدلهای جدیدتر خود نیز دارای کیفیت تصویر بهتری می باشد. به دلیل نسبت کنتراست بالا ، از کیفیت تصویر بسیار خوبی برخوردار است ، بنابراین رنگ مشکی را به خوبی نمایش میدهد، اما  به دلیل اینکه فاقد فناوری لوکال دایمینگ است کنتراست Q6F  به نسبت مدلهایی که در بالا اشاره شد خوب نیست. دارای میزان روشنایی صفحه مناسبی می باشد و نور لامپ یا پنجره باعث افت کیفیت تصویر تلویزیون نخواهد شد. گیمرها از تأخیر ورودی عالی و پشتیبانی از نرخ تازه سازی متغیر خوشحال خواهند شد. متأسفانه ، کیفیت تصویر از گوشه دقت خود را از دست می دهد.

 • توجه داشته باشید که این تلویزیون متفاوت با QLED Q6F 2017 است. Q6FN 2018 Q6F یا Q6 نیز نامیده می شود.
 • تنها سایز 55 اینچ موجود می باشد.

TU8500 بهترین مدل میان رده سامسونگ

تلویزیون کریستالی 55TU8500 سامسونگ محصول سال ۲۰۲۰ و از بهترین تلویزیونهای این شرکت میباشد. امکانات بسیار خوب و کیفیت بسیار بالای این محصول سبب میشود که این مدل یکی از تلویزیون های بسیار خوب برای خرید باشد و به این منظور در لیست ما هم قرار گرفته است. این تلویزیون با کیفیت ۴K و رزولوشن ۲۱۶۰×۳۸۴۰ ساخته شده است. مجهز شدن مدل 55TU8500 به قابلیت اسمارت سبب شده است مدل 55TU8500 تنها یک تلویزیون معمولی برای تماشای تلویزیون نباشد و امکانات بسیار متنوعی در اختیار شما قرار گیرد. سیستم عامل این مدل Tizen است که جزء سیستم عامل های برتر در تلویزون ها به شمار میرود. بهره گیری از قابلیت هایی مانند HDR و Contrast Enhancer سبب شده است کیفیت تصویر در این تلویزیون بسیار بالاتر برود.

 • ما در این مطلب بهترین مدلهای سامسونگ را معرفی کردیم که ملاک انتخاب امتیازبندی خود سامسونگ و سایر منابع معتبر خارجی که امکان تست و مقایسه مدلهای مختلف را در شرایط های گوناگون داشتند، می باشد.
 • هر چند تلویزیونهای 8K سامسونگ بهترین هستند ولی بخاطر اینکه در بازار موجود نیست و بسیار گران قیمت هستند، از آنه حرفی به میان نیاورده ایم.

برای دریافت قیمت تلویزیونهای الجیقیمت تلویزیونهای سونی، شیائومی و سامسونگ و همچنین مشاوره خرید، شما مشتریان گرامی هم از طریق واتس اپ و هم شماره های فروشگاه میتوانید با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید.

سایر مطالب مفید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.