نوشته های مربوط به تلویزیون

سامسونگ پنل های OLED را از ال جی نمی خرد

طی چند ماه گذشته ، شایعات متعددی ادعا کرده بودند که سامسونگ در آستانه سفارش پنل های OLED از LG Display برای استفاده در تلویزیون های آینده خود است. با این حال ، این شرکت کره جنوبی این شایعات را رد کرده است که چنین اقدامی را انجام داده است. سامسونگ حتی ادعا کرده است که فناوری QLED آن از فناوری OLED برای تلویزیون بهتر است.

OLED چیست؟

OLED نوعی صفحه نمایش است که به مخفف کلمه organic light-emitting diode و به معنای دیود ارگانیک گسیل دهنده‌ی نور می باشد. از نظر ساختاری نمایشگر های اولد، از لایه ای مواد ارگانیک که در بین دو الکترود (آند و کاتد) قرار گرفته شده است، تشکیل می شود. در این موارد بهتر است بگوییم نمایشگر اولد برخلاف نمیشگر LCD، هر پیکسل نور خودش را تامین می کند. این فناوری ابتدا فقط در گوشی های همراه زیر ۴ اینچ به کار می رفت و تولید آن در ابعاد بزرگتر و به عنوان تلویزیون بسیار سخت بود. در حال حاظر الجی تنها تولید کننده پنلهای تلویزیون OLED می باشد.

جونگ هی هان ، رئیس تجارت Visual Display (VD) ، چندین بار این شایعات را تکذیب کرده بود. اکنون ، نشریه فناوری کره جنوبی IT Chosun گزارش داده است که یکی دیگر از مقامات شرکت گفته است: “هیچ تغییری در این ایده وجود ندارد که تلویزیون های QLED ما کیفیت تصویر بهتری نسبت به تلویزیون های OLED دارند. من سعی می کنم روشن کنم که شایعات بی اساس هستند. “طی تماس وی گفت: “درست است كه قیمت LCD در حال افزایش است و ما با وضعیت دشواری روبرو هستیم ، اما به عنوان یك شركت شماره 1 ظرفیت كافی برای غلبه بر آن را داریم.” گزارش شده بود که سامسونگ ممکن است 3-4 میلیون پنل OLED را از LG Display سفارش دهد و ممکن است اولین تلویزیون های OLED خود را زمانی در H2 2021 یا 2022 راه اندازی کند. شایعات حاکی از آن بود که سامسونگ به دلیل کاهش سود از LCD خود این مرحله را انجام می دهد تلویزیون ها و رقابت فزاینده شرکت های تلویزیونی چینی مانند HiSense ، TCL و Xiaomi.

در صنعت نمایشگر عقیده عمومی بر این است که سامسونگ در دهه گذشته هزینه زیادی را صرف بازاریابی در برابر تلویزیون های OLED کرده است. از این رو ، این شرکت چندان مشتاق ورود به بازار تلویزیون OLED نیست زیرا انجام این کار ممکن است ادعاهای قبلی خود در مورد فناوری بهتر QLED نسبت به OLED را رد کند.

سامسونگ دیسک (که پنل های نمایشگر را می سازد) از LCD به QD-OLED (نسخه اختصاصی فناوری OLED خود) تغییر می کند و مبلغ هنگفتی برای این سوئیچ سرمایه گذاری کرده است. با این حال ، شایعه شده است که Samsung Visual Display (که باعث ایجاد تلویزیون های سامسونگ می شود) مخالف این ایده است و خرید پنل های QD-OLED از Samsung Display را تکذیب کرده است. در عوض ، این شرکت قصد دارد از LCD معمولی و QLED به فناوری های Mini-LED و microLED تبدیل شود.

فروشگاه دارای انواع اصلی و جدیدترین تلویزیونهای موجود در بازار از برندهایی همچون، تلویزیونهای الجی – تلویزیونهای سونی – تلویزیونهای سامسونگ و …. می باشد. برای دریافت قیمت روز می توانید با شماره های موجود در سایت فروشگاه هم تماس و هم از طریق واتس اپ میتوانید در تماس باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.