نوشته های مربوط به تلویزیون

سامسونگ و استفاده از هوش مصنوعی برای طراحی و تولید پنل OLED

شرکت سامسونگ سال 2021 در حال توسعه طراحی و تولید پنل های oled با استفاده از هوش مصنوعی ((Artificial Intelligence)) و فن آوری های یادگیری ماشین برای بهبود بازده تولید و کاهش زمان تولید است. (ال جی اکثر پنل‌های OLED بزرگ دنیا را تولید می‌کند؛ نظیر آن‌هایی که در تلویزیون استفاده می‌شوند. پنل‌های ال جی نه‌تنها در تلویزیون‌های این شرکت کره‌ای بلکه در تلویزیون‌های پاناسونیک، سونی و چند شرکت دیگر حضور دارند. سامسونگ نیز پنل OLED می‌سازد؛ اما نه در ابعاد تلویزیون. پنل‌های OLED سامسونگ مخصوص گوشی هوشمند هستند و فناوری به‌کاررفته در این پنل‌ها تفاوت‌هایی با پنل‌هایی دارد که در تلویزیون‌های OLED ال جی می‌بینیم.)

مدیر عامل شرکت CAE ، كه تولید كننده فن آوری های شبیه سازی و مدل سازی در كانادا است ، گفت: اهمیت فناوری AI در صنعت نمایشگر در آینده افزایش خواهد یافت. سامسونگ دیسپلی در حال حاضر روی پیاده سازی فناوری های جدید ساخت هوش مصنوعی کار می کند و مدیرعامل این شرکت تأیید کرد که سامسونگ دیسپل در واقع “اخیراً فناوری AI (هوش مصنوعی) را در زمینه های اصلی توسعه پنل ” به منظور افزایش کارایی تولید معرفی کرده است. هوش مصنوعی می تواند ساختار مولکولی 100 ماده آلی را فقط در 30 ثانیه طراحی کند. سامسونگ دیسپلی نشان داد که طراحی صفحات OLED توسط هوش مصنوعی شروع شده است.  این روش می تواند زمان تولید OLED را به شدت بهبود بخشد ، زیرا برای طراحی ساختار مولکولی 100 ماده آلی تنها 30 ثانیه طول می کشد تا هوش مصنوعی آنرا انجام شود.

بیشتر از این ، گفته می شود که بازده تولید نیز با هوش مصنوعی بهبود می یابد ، به ویژه در مورد پنل های OLED با وضوح بالا. با افزایش وضوح نمایشگر به 4K و 8K ، میزان سو  عملکرد این پنل ها به طور تصاعدی افزایش می یابد. با این حال ، مهندسان سامسونگ با کمک AI می توانند روزانه 640،000 مدار را فقط با استفاده از یک کامپیوتر سرور مجهز به پردازنده 64 هسته ای طراحی و تأیید کنند.

فروشگاه دارای انواع اصلی و جدیدترین تلویزیونهای موجود در بازار از برندهایی همچون، تلویزیونهای الجی – تلویزیونهای سونی – تلویزیونهای سامسونگ و …. می باشد. برای دریافت قیمت روز می توانید با شماره های موجود در سایت فروشگاه هم تماس و هم از طریق واتس اپ میتوانید در تماس باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.