نوشته های مربوط به تلویزیون

برسی تلویزیون OLED A1 الجی

زمانیکه تلویزیون های OLED برای اولین بار در سال 2013 وارد بازار شدند، به دلیل نمایش سطح رنگ عالی مورد ستایش قرار گرفتند، اما به بخاطر میزان روشنایی کمتر آنها به نسبت تلویزیون های LED، کمی ضربه خوردند. تلویزیون های OLED بهترین کیفیت تصویر را درحال حاضر ارائه می دهند. در اوایل که وارد بازار شدند همانند دیگر تکنولوژیهای نو ظهور بسیار گرانقیمت بودند. خوشبختانه بعد از گذشت زمانی با تولید هر چه بیشتر این تلویزیونها قیمت ها به آرامی پایین آمد.

بنابراین OLED چیست؟ برخلاف تلویزیون های LCD ، تلویزیون های OLED نیازی به نور پس زمینه ندارند. این بدان معنی است که آنها می توانند بسیار نازک، انعطاف پذیر و حتی قابل چرخش باشند و از آنجا که هر پیکسل می تواند به صورت جداگانه جدا روشن و خاموش شود، آنها می توانند بهترین سطح رنگ مشکی و بهترین کنتراست ممکن را ارائه دهند. در حال حاضر ، LG Display تنها تولید کننده پنل های OLED برای تلویزیون است. سونی و ال جی توافق نامه ای دارند که به سونی امکان می دهد پنل های OLED ال جی را در تلویزیون های سونی قرار دهد – مانند تلویزیون خیره کننده سری A9J یا حتی در جدیدترین پرچمدار شرکت اپل و هواوی یعنی Apple iPhone 12 Pro Max و Huawei P40 Pro این پنل بکار رفته است. سامسونگ پنل OLED گوشی های هوشمند را خود تولید می کند و این شرکت اخیراً اعلام کرده است که ساخت پنل های تلویزیونی جدید مبتنی بر ترکیبی از فناوری QLED و OLED معروف به QD-OLED را آغاز می کند ، اما چند سال طول می کشد تا شاهد اولین تلویزیون هایی باشیم که از این تکنولوژی استفاده می کند.

LG A1 OLED یک OLED پایین رده OLED است که در سال 2021 تولید شد. کیفیت تصویر تقریباً یکسانی با سایر OLED های گران قیمت تر ، مانند LG C1 OLED ارائه می دهد ، اما محدود به نرخ تازه سازی 50 هرتز است ، فاقد HDMI 2.1 است ، و از فناوری نرخ تجدید متغیر (VRR) پشتیبانی نمی کند. مانند همه OLED ها ، در یک اتاق تاریک کیفیت شگفت انگیز دارد، با کنتراست تقریباً کامل و یکنواختی عالی رنگ مشکی. این دستگاه با همان Magic Remote به روز شده مانند C1 عرضه می شود و رابط کاربری هوشمند نیز به همان اندازه روان است و آخرین نسخه از webOS را اجرا می کند. با وجود عملکرد شگفت انگیز در محیط تاریک، نمی تواند نور صفحه بسیار روشنی داشته باشد، بنابراین محتوای HDR آنطور که باید برجسته نیست. متأسفانه ، مانند همه تلویزیون های OLED ، احتمال سوختن دائمی با محتوای ثابت وجود دارد ، اما ما انتظار نداریم که این مشکل برای اکثر مردم پیش بیاید. LG A1 OLED  مدل جدیدی است که پایین تر از LG B1 OLED و LG C1 OLED قرار دارد. کیفیت تصویر مشابهی با OLED های گران قیمت ال جی دارد اما فاقد ویژگی های گیمینگ پیشرفته تر است.

LG A1 OLED یک تلویزیون عالی برای تقریباً هر نوع استفاده است. رنگ سیاه و جوهری آن را برای تماشای فیلم در محیط تاریک انتخاب فوق العاده ای است. تاخیر ورودی کم و زمان پاسخ تقریباً آنی به شما کمک می کند تا تجربه ای شگفت انگیز از بازی در SDR یا HDR ارائه دهید. همچنین برای تماشای برنامه های ورزشی یا تلویزیونی به لطف زاویه دید وسیع و برخورد عالی با بازتاب عالی است ، اما نمی تواند بسیار روشن شود ، بنابراین برای یک محیط با نور زیا، خیلی ایده آل نیست.

 

معایبمزایا
خطر سوختن پیکسلنسبت کنتراست نزدیک به بی نهایت و زاویه دید فوق العاده
نور صفحه کمتر از تلویزیونهای LEDزمان پاسخ تقریباً آنی.
زاویه دید فوق العاده
OLED دارای کنتراست و کیفیت تصویر خارق العاده در محیط های با نور کم و تاریک است

 

بنابراین دیدیم تلویزیون OLED A1 از لحاظ کیفیت تصویر و ساخت بسیار به برادر بزگتر خود یعنی OLED C1 نزدیکه اما با قیمت به نسبت کمتری. بنابراین اگه به دنبال تلویزیون با کیفیت تصویر عالی هستید و خصوصیات گیمینگ مهم نیست، تلویزیون OLED A1 ساخت 2021 میتواند گزینه عالی برای خرید باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.