نوشته های مربوط به تلویزیون

تولید نمایشگرهای QD-OLED توسط سامسونگ دیسپلی در 2021

سامسونگ دیسپلی ، بازوی تولید پنل صفحه نمایش سامسونگ است. این شرکت گفته است که تا سال 2025 حدود 11 میلیارد دلار برای تولید پنل های بزرگ OLED سرمایه گذاری خواهد کرد. به نظر می رسد که سامسونگ دیسپلی در صدد تولید پنل های QD-OLED خود در نیمه دوم سال جاری است.

این شرکت قصد دارد محصولات آزمایشی را بر اساس پنل های جدید QD-OLED خود منتشر و برای تجزیه و تحلیل به سایر برندهای تلویزیونی ارسال کند. هدف سامسونگ دیسپلی این است که پنل های QD-OLED خود را برای نمایشگرها و تلویزیون ها در نیمه دوم و سوم 2021 تولید کند و به نظر می رسد این شرکت در حال برنامه ریزی برای زمان بندی دقیق انتشار آن است. صفحه نمایش QD-OLED بر اساس فناوری OLED ساخته شده است ، اما یک لایه Quantum Dot (QD) برای نمایش رنگ های بهبود یافته وجود دارد.

سامسونگ دیسپلی در حال ساخت پنل های صفحه نمایش QD-OLED خود در کارخانه Q1 خود در آسان کره جنوبی است که طی چند ماه گذشته مراحل مختلف آزمایشی را طی کرده است. این کار در ابتدا شروع به تولید 30،000 ورق شیشه Gen. 8.5 در ماه برای تولید پنل های QD-OLED می کند. این پنل ها از اندازه 55 اینچ تا 82 اینچ در رزولوشن 4K و 8K در دسترس خواهند بود. این پنل ها با پنل های OLED ال جی رقابت می کنند و مارک هایی مانند TCL ، پاناسونیک ، سونی و دیگران می توانند از آنها استفاده کنند. سیستم LSI که تراشه های نیمه هادی و حسگرهای دوربین را طراحی می کند ، تراشه کنترل کننده سه زمانه (T-Con) را برای نمایشگر سامسونگ آغاز کرده است. این تراشه داده ها را از پردازنده دریافت کرده و به IC درایور نمایشگر منتقل می کند.

آیا می توانیم انتظار  تلویزیون های QD-OLED را از سامسونگ داشته باشیم؟

این شرکت کره جنوبی برای تأمین پنل های LCD به Samsung Visual Display (برای ساخت پنل تلویزیون و مانیتور) استفاده می کرد. با این وجود ، با رقابت شدید شرکت های تولید کننده نمایشگر چینی در بازار LCD و کاهش سود سامسونگ دیسپلی ، این شرکت تصمیم گرفت به سراغ نمایشگرهای برتر OLED و تولید پنل های LCD برود. حتی یکی از کارخانه های LCD خود را به China CSOT (China Star Optoelectronics Technology) فروخت. با این وجود سامسونگ ویژوال دیسپلی نمی خواست تلویزیون های OLED را بفروشد زیرا این امر برخلاف سالها استراتژی بازاریابی علیه ال جی و تلویزیون های OLED است. بنابراین ، Samsung Visual Display تصمیم گرفت به جای آن به تلویزیون های Mini-LED و MicroLED روی بیاورد. 

سامسونگ دیسپلی ، بزرگترین فروشنده پنل نمایشگر چند سال اخیر در جهان ، اخیراً اولین جایگاه خود را نسبت به شرکت BOE متعلق به چین را از دست داد. درآمد آن سه ماهه 29٪ کاهش یافت و به 6.2 میلیارد دلار رسید ، در حالی که درآمد BOE با 50٪ افزایش به 7.7 میلیارد دلار رسید. بازار جهانی صفحه نمایش تخت در نیمه اول 2021 به 34..8 میلیارد دلار افزایش یافت ، به دلیل افزایش تقاضا و همه گیری COVID-19  برای تلویزیون – سرگرمی و مانیتور برای انجام کارهای اداری درخانه و گیمینگ میتوان نام برد.

فروشگاه دارای انواع اصلی و جدیدترین تلویزیونهای موجود در بازار از برندهایی همچون، تلویزیونهای الجی – تلویزیونهای سونی – تلویزیونهای سامسونگ و …. می باشد. برای دریافت قیمت روز می توانید با شماره های موجود در سایت فروشگاه هم تماس و هم از طریق واتس اپ میتوانید در تماس باشید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.