نوشته های مربوط به تلویزیون

تلویزیون اولد 42 اینچ در سال 2022

بر اساس گزارش روزنامه Korean Economic Daily، که منبع آگاه اما ناشناس آن گفت که این شرکت در سال 2022 یک مدل تلویزیون اولد در سایز کوچک عرضه میکند، این می تواند خبر بسیار عالی باشد. احتمالاً ال‌جی طبق معمول مجموعه تلویزیون‌های OLED سال آینده را در نمایشگاه CES 2022در ژانویه عرضه خواهد کرد. ما دوست داریم یک مدل OLED کوچکتر و مقرون به صرفه‌تر ببینیم – به‌ویژه مدلی که برای کنسول‌های بازی نسل بعدی بهینه‌سازی شده باشد.

 ال جی یک ورق بزرگ و مادر تولید می کند که، به گزارش TechRadar ، یک صفحه 2500 * 2200 میلیمتر است که پنل گرانقیمت تلویزیون OLED از آن جدا می شود. تعداد صفحه نمایش هایی که می توانید از این پنل مادر تولید شود، تأثیر زیادی در قیمت محصول نهایی دارد، زیرا ضایعات کمتر فرآیند تولید ارزان تر و بهره وری بهتری را ایجاد می کند. LG Display از یک فناوری تولید صفحه OLED به نام MMG استفاده میکند، این فناوری اجازه می دهد تا صفحات نمایشگرها از جهت های مختلف از ورق های مادر بریده شوند. نتیجه این است که LG Display می تواند به جای فقط هشت پنل تلویزیون، 10 عدد 42 اینچ را از یک صفحه OLED مادر تولید کند که این به طور قابل توجهی هزینه ساخت هر تلویزیون را کاهش می دهد.

همانطور که می دانید، OLED ها ارزان نیستند. پنل‌های کوچک‌تر به‌طور قابل‌توجهی ارزان‌تر از برادران بزرگ‌تر خود نیستند، زیرا ساخت پنل‌های OLED گران‌تر است و پنل‌های کوچک‌تر به فناوری جدیدتر و پیشرفته‌تری نیاز دارند. زمانی که ال‌جی OLED‌های ۴۸ اینچی را به سری اولد خود اضافه کرد، قیمت مدل کوچک‌تر در بریتانیا و ایالات متحده خیلی کمتر از سایز 55 نبودند. دلیل تفاوت اندازه و قیمت به دلیل نحوه ساخت پنل های OLED است. زمانی که ال‌جی برای اولین بار پنل‌های 48 اینچی خود را ساخت، آن‌ها را از بقایای «شیشه مادری» که برای ساخت پنل‌های 77 اینچی گران‌قیمت استفاده می‌شد، بریده شدند – بنابراین ال‌جی برای داشتن یک پنل کوچک48 اینچی”، ابتدا باید یک پنل بزرگ”77 اینچی” بسازد. این بدان معناست که پنل‌های کوچک‌تر را نمی‌توان در تعداد زیاد ساخت، و تا به تولید انبوه نرسد قیمت پایین دور از انتظار است. ما می دانیم که ال جی قصد دارد روند تولید خود را در سال جاری تغییر دهد و به سیستم جدیدی روی آورد که در آن می تواند هشت پنل 48 اینچی را از یک شیشه مادر جدا کند. اگرچه در ابتدا ساخت پنل‌های 42 اینچی ارزان‌تر نخواهد بود: بازده تولید در آن اندازه ظاهراً بدتر از پنل‌های کمی بزرگ‌تر است، بنابراین ضایعات بیشتری برای تولید یک پنل 42 اینچ وجود دارد که میتواند قیمت آن را بالاببرد. اما مطمئنا این به مرور زمان بهبود خواهد یافت، اما یک شبه اتفاق نمی‌افتد – امیدواریم تا زمانی که تلویزیون‌های 42 اینچی واقعاً به فروش برسند، این اتفاق رویی دهد تا بهترین تلویزیون الجی را با قیمت کمتری بتوان خریداری کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.