نوشته های مربوط به تلویزیون

تلویزیون‌ OLED EX ال‌جی – نسل جدید تلویزیونهای اولد

ال جی نسل بعدی پنل های تلویزیون اولد خود را با نام OLED EX معرفی می کند. این پنل‌های جدید می‌توانند تا 30 درصد روشنایی بیشتری تولید کنند و در عین حال اندازه قاب‌های مورد نیاز اطراف تلویزیون را کاهش دهند. بر این اساس یک تلویزیون 65 اینچی، ضخامت قاب از 6 میلی متر به 4 میلی متر کاهش یافته است. حروف “EX” از “Evolution” و “EXperience” می آید، حاصل این پنل 30 درصد روشنایی بیشتر و حاشیه‌های نازک‌تری نسبت به تلویزیون‌های OLED معمولی تولید است.
 OLED چیست؟ برخلاف تلویزیون های LED ، تلویزیون های OLED نیازی به نور پس زمینه ندارند. این بدان معنی است که آنها می توانند بسیار نازک، انعطاف پذیر و حتی قابل چرخش باشند و از آنجا که هر پیکسل می تواند به صورت جداگانه جدا روشن و خاموش شود، آنها می توانند بهترین سطح رنگ مشکی و بهترین کنتراست ممکن را ارائه دهند. در حال حاضر ، LG Display تنها تولید کننده پنل های OLED برای تلویزیون است. سونی و سایر شرکت هایی که تلویزیون OLED تولید می کنند با ال جی توافق نامه ای دارند که به آنها امکان می دهد پنل های OLED ال جی را در تلویزیون های خود قرار دهند.

هر چقدر هم که خسته کننده به نظر برسد، علم پشت آن واقعاً جذاب است. این پیشرفت ها از دوتریوم، یکی از دو ایزوتوپ پایدار هیدروژن حاصل می شود ( (یک اتم دوتریوم در 6000 اتم هیدروژن وجود دارد). ال‌جی دیسپلی نحوه استخراج دوتریوم (همچنین به عنوان «هیدروژن سنگین») را از آب برای استفاده از آن در دستگاه‌های ساطع کننده نور آلی کشف کرده است. دوتریوم به صفحه نمایش اجازه می دهد نور روشن تری نسبت به استفاده از هیدروژن با کارایی بالاتر در طول زمان منتشر کند. نیمه دیگر OLED EX یک «الگوریتم شخصی‌سازی شده» است که توسط LG Display ایجاد شده است که مصرف انرژی پیکسل‌های جداگانه را پیش‌بینی می‌کند و می‌تواند بازده انرژی خروجی پنل‌ها را بهبود بخشد. ال‌جی انتقال تمام محصولات OLED خود را به OLED EX در کارخانه‌های تولید OLED LG Display در Paju کره جنوبی و گوانگژو، چین در سه ماهه دوم 2022 آغاز خواهد کرد. علیرغم کاهش 12 درصدی بازار جهانی تلویزیون در سال جاری، ما همچنان شاهد رشد 70 درصدی فروش OLED بودیم. ال‌جی در نمایشگاه CES 2022 در لاس وگاس که هفته آینده آغاز می‌شود، نمایشگرهای نسل بعدی، صفحه‌نمایش‌های شفاف و تلویزیون‌های سطح بالای خود را به نمایش خواهد گذاشت. ال جی نگفت چه زمانی اولین محصولات OLED EX را عرضه خواهد کرد، اما احتمالا، ممکن است اواسط سال 2022 باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.