دسته‌بندی نشده

الجی 5 سال تلویزیون OLED را ضمانت کرد

الجی اعلام کرده است که تلویزیون های OLED ممتاز G1 خود اکنون تحت 5 سال ضمانت صفحه محدود در ایالات متحده قرار دارند. ظاهراً ال جی با ضمانت نامه جدید خود در تلاش است تا ترس مصرف کنندگان در مورد خرابی پنل و از فناوری نسبتاً جدید تلویزیون OLED را کاهش دهد.

این شرکت از آن به عنوان “5 سال گارانتی پنل محدود” یاد می کند. این فقط برای تلویزیون های OLED ال جی G1 “Evo” (55 ، 65 و 77 اینچی) و فقط در ایالات متحده اعمال می شود. ال جی ایالات متحده آمریکا” اعلام کرد: “ضمانت محدود پنل در مورد خرابی پنل در تلویزیون های OLED LG G1 به دلیل نقص در مواد یا طرز کار تحت استفاده عادی و مناسب در طول مدت ضمانت اعمال می شود.  این شرکت در اطلاعیه مطبوعاتی خود و یا در ضمانت نامه به طور خاص به سوختن یا احتباس اشاره نکرده است – “نقص در مواد” نزدیکترین چیزی است که ما دریافت می کنیم. 

به روزرسانی: پس از تماس های مکرر با LG USA برای توضیحات ، این شرکت بیانیه زیر را ارسال کرده است:

– “5 سال ضمانت محدود برنامه LG مطابق با تاکید مداوم این شرکت در مورد کم خطر بودن احتباس تصویر در تلویزیون های OLED LG است ، خصوصا که در شرایط معمول استفاده می شود. OLED یک فناوری خودساخته است که مزایای قابل توجه عملکردی با کیفیت تصویر فوق العاده به همراه دارد. همانند هر نمایشگر خود ساطع کننده ، تلویزیون های OLED نیز ممکن است تحت شرایط خاص دچار حالت حفظ تصویر موقت شوند، اما در حالت عادی مشاهده ، ماندگاری دائمی تصویر یا سوختن آن نادر است. حفظ تصویر نقص محصول نیست. ” ال جی گفت ، ضمانت محدود پنل “شامل قطعات اولین سال پس از خرید و خود پنل (فقط قطعات) برای سالهای 2-5” است.

OLED چیست؟

برخلاف تلویزیون های LCD ، تلویزیون های OLED نیازی به نور پس زمینه ندارند. این بدان معنی است که آنها می توانند بسیار نازک، انعطاف پذیر و حتی قابل چرخش باشند و از آنجا که هر پیکسل می تواند به صورت جداگانه جدا روشن و خاموش شود، آنها می توانند بهترین سطح رنگ مشکی و بهترین کنتراست ممکن را ارائه دهند. در حال حاضر ، LG Display تنها تولید کننده پنل های OLED برای تلویزیون است. سونی و ال جی توافق نامه ای دارند که به سونی امکان می دهد پنل های OLED ال جی را در تلویزیون های سونی قرار دهد – مانند تلویزیون خیره کننده سری A9G یا حتی در جدیدترین پرچمدار شرکت اپل و هواوی یعنی Apple iPhone 12 Pro Max و Huawei P40 Pro این پنل بکار رفته است. سامسونگ پنل OLED گوشی های هوشمند را خود تولید می کند و این شرکت اخیراً اعلام کرده است که ساخت پنل های تلویزیونی جدید مبتنی بر ترکیبی از فناوری QLED و OLED معروف به QD-OLED را آغاز می کند ، اما چند سال طول می کشد تا شاهد اولین تلویزیون هایی باشیم که از این تکنولوژی استفاده می کند.

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید بخاطر بسپارید:

  1. احتمال سوختن پیکسلهای OLED وجود دارد، اما با استفاده معمولی و روزمره به سختی امکان پذیر است.
  2. بیشتر سوختن (burn-in) در واقع حفظ تصویر موقتی (image retention) است که پس از چند دقیقه یا چند ساعت به حالت عادی بر خواهد گشت.
  3. در بیشتر موارد حالت احتباس تصویر (image retention) را قبل از سوختن دائمی خواهید دید.
  4. به طور کلی، سوختن چیزی است که باید از آن آگاه بود، اما نگران نباشید.

توصیه اساسی ما:  احتمال سوختن پیکسل برای اکثر کاربران وجود ندارد.

نوشته های اخیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.