نوشته های مربوط به تلویزیون

نحوه اتصال هدفون بی سیم به تلویزیون

اتصال هدفون های بی سیم به تلویزیون راهی عالی برای لذت بردن از نمایش ها ، فیلم ها و بازی های مورد علاقه خود بدون ایجاد مزاحمت برای افرادی که با آنها زندگی می کنید است – و همچنین می تواند صدای محتوای شما را بهتر از هر زمان دیگری پخش کند. جدا از اینکه به شما امکان تماشای تلویزیون توام با آرامش را می دهد، استفاده از یک هدفون به جای تکیه بر بلندگوهای داخلی تلویزیون، به این معنی است که شما می توانید یک سیستم بلندگوی سینمای خانگی را بدون هزینه خرید یک ساندبار، ساب ووفر و بلندگوهای محیطی شبیه سازی کنید. اتصال هدفون از طریق بلوتوث برخی از مشکلات را به وجود می آورد: ممکن است بین عملکرد روی صفحه و صدای دریافت شده از هدفون خود متوجه یک تاخیر شوید. برای جلوگیری از این مشکل ، هدفون های بی سیم را انتخاب کنید که دارای جدیدترین فناوری بلوتوث و پشتیبانی از فناوری های کاهش تأخیر مانند کدک تطبیقی Qualcomm’s aptX باشد. بعلاوه ، همه تلویزیون ها از اتصال بلوتوث پشتیبانی نمی کنند – اگر شما می توانید در صورت داشتن دستگاه پخش جریانی سازگار مانند Amazon Fire TV Stick ، یا با خرید یک فرستنده بلوتوث خارجی برای تلویزیون، این مشکل را حل کنید. اگر واقعاً نگران مسائل تأخیر هستید، باید از هدفون هایی استفاده کنید که به طور خاص برای اتصال به تلویزیون طراحی شده اند. این هدفونها در دو گروه اصلی قرار می گیرند: مدلهایی که با فرستنده بلوتوثی که در تلویزیون قرار می دهید ارتباط برقرار می کنند و مدلهایی که با ایستگاه پایه RF (فرکانس رادیویی) که به درگاه هدفون تلویزیون شما متصل است ارتباط برقرار می کند. هرکدام از گزینه ها را که انتخاب کنید، اتصال هدفون به تلویزیون آسان است

اتصال هدفون بی سیم به تلویزیون از طریق بلوتوث

اگر تلویزیون شما دارای بلوتوث است ، استفاده از هدفون بی سیم برای تماشای تلویزیون ساده است – فقط هدفون را در حالت جفت “pairing ” شدن قرار دهید و عملکرد بلوتوث را در تلویزیون خود فعال کنید.

تلویزیون های سامسونگ

تلویزیون سامسونگ اتصال یک جفت هدفون بلوتوثی (یا بلندگو) به تلویزیون شما را بسیار آسان می کنند – و به ویژه برای به خاطر سپردن دستگاه های متصل و اتصال مجدد آنها هنگام روشن شدن ، بسیار مناسب هستند. در اینجا کارهایی است که برای اتصال هدفون به تلویزیون های سامسونگ با استفاده از سیستم عامل تلویزیون فعلی باید انجام دهید وجود دارد. دکمه Home را از روی ریموت کنترل از راه دور خود فشار داده و مراحل زیر را به ترتیب انتخاب کنید.

Settings > General > External Device Manager > Input Device Manager > Bluetooth Device List

مطمئن شوید که هدفونهای بی سیم یا بلندگوی بلوتوث دار در حالت جفت شدن هستند و سپس در قسمت فهرست دستگاه بلوتوث در منو تلویزیون نشان داده می شوند. هدفون خود را انتخاب کنید و اعلانی ظاهر می شود که از شما می خواهد این دو دستگاه را جفت کنید.  آنرا تأیید کنید . از آن به بعد هر زمان که تلویزیون و هدفون را روشن کنید، در گوشه سمت راست صفحه یک اعلان بازشو دریافت می کنید که از شما می پرسد آیا می خواهید صدا را به هدفون متصل کنید. با این کار بلندگوهای تلویزیون بی صدا می شوند و تمام صدا را به دستگاه انتخابی شما هدایت می کنند. اگر می خواهید دستگاه بلوتوثی را حذف کنید ، به بخش Bluetooth Device List بروید ، بالای هدست بروید، ویرایش را بزنید سپس آن را حذف کنید.

تلویزیون سونی
متوجه شدیم که اتصال هدفون های بلوتوث (و سایر دستگاه های بلوتوث) به تلویزیون سونی ممکن است مدتی طول بکشد، بنابراین به کمی صبر بیشتر نیاز دارید. ابتدا دکمه Home را که در کنترل از راه دور Sony شما قرار دارد فشار دهید و به قسمت تنظیمات بروید – با نشان دنده مشخص می شود. از اینجا ممکن است بسته به مدل دستورالعمل ها کمی متفاوت باشد ، اما می خواهید  پایین صفحه بروید تا گزینه Bluetooth Settings را که گاهی در منوی Network & Accessories قرار دارند، پیدا کنید. اطمینان حاصل کنید که بلوتوث روی enabled تنظیم شده است و سپس Add Device را بزنید. مطمئن شوید دستگاهی که به آن متصل هستید در حالت جفت شدن است. این معمولاً با نوعی چشمک زدن مشخص می شود. نگران نباشید اگر چند دقیقه طول بکشد تا تلویزیون سونی هدفون را پیدا کند – حدود 4 دقیقه طول کشید تا Sony KD-49XE8396 ما دستگاه را در طول آزمایش تشخیص دهد. هدفون های شما باید در سمت راست صفحه نمایش شما ظاهر شوند. به سادگی میتوانید آنها را برای جفت کردن هدفون با تلویزیون Sony خود انتخاب کنید.

تلویزیون ال جی
اتصال هدفون های بی سیم به تلویزیون LG نسبتاً ساده است و با سادگی سیستم عامل webOS هنوز هم آسان تر می شود. به تنظیمات (نماد Cog در LG Magic Remote)> Sound Out> و در آخر به Bluetooth Device بروید. برای انتخاب Device List را انتخاب تا تلویزیون شما شروع به جستجوی دستگاه های بلوتوث کند – بنابراین مطمئن شوید که هدفون انتخابی شما در حالت جفت شدن است. پس از اتصال ، صدا باید کاملاً خوب منتقل شود و هنگام افزایش و کاهش صدا ، یک نماد بلوتوث کوچک روی صفحه ظاهر می شود.

تلویزیون هایسنس

در تلویزیون هایسنس جفت شدن یک هدفون بلوتوثی آسان است. به وسیله ریموت وارد تنظیمات شوید و سپس به تنظیمات> سیستم> بلوتوث> مدیریت تجهیزات (Manage Equipment) بروید. در مرحله بعد، هدفون بلوتوث خود را روشن و حالت جفت شدن آنها را فعال کنید. به تلویزیون برگردید و هدفون های بلوتوث شما باید روی صفحه نمایش ظاهر شوند. برای انتخاب آن از کنترل از راه دور استفاده کنید. هنگامی که تلویزیون Hisense خود را روشن می کنید ، یک یا دو ثانیه طول می کشد تا صدا از خروجی صدای پیش فرض به هدفون تغییر کند (اگر آنها را روشن کنید). اگر هدفون شما روشن نباشد ، صدا از طریق خروجی صوتی پیش فرض پخش می شود. برعکس ، اگر از هدفون استفاده می کنید و سپس آنها را خاموش می کنید، تلویزیون به طور خودکار به خروجی صوتی پیش فرض برگشت می یابد.

استفاده از هدفون اختصاصی برای تلویزیون

اگر نگران تاخیر صدا هستید یا می خواهید صدای سینمایی با کیفیت داشته باشید ، بهترین گزینه شما احتمالاً انتخاب یک هدفون است که به طور خاص برای استفاده در تلویزیون شما طراحی شده باشد. بلوتوث داخلی در چنین مدل هایی وجود ندارد، بلکه به یک فرستنده متصل به تلویزیون و ارتباط با هدفون از طریق بلوتوث یا RF متکی هستند. اتصال هدفون از طریق RF به جای بلوتوث به شما امکان تاخیر کمتری بین صدا و عملکرد روی صفحه می دهد. اگر برای تماشای فیلم دنبال یک هدفون هستید ، نمی توانید خیلی بهتر از JVC XP-EXT1 عمل کنید. سازگار با فناوری های Dolby Atmos و DTS: X با صدای فراگیر ، JVC XP-EXT1 یک سیستم سینمای خانگی 7.1.4 کانال را بر روی سر شما قرار می دهد. فناوری کلیدی که در اینجا کار می کند Exofield ، الگوریتم های پردازش اختصاصی JVC است که یک زمینه صوتی سه بعدی را بین دو گوش شما ایجاد می کند. محفظه های JVC XP-EXT1 همچنین می توانند صدای استریو یا 5.1 صوتی را به صدای چند کاناله غوطه وری ارتقا دهند و از طریق RF 5GHz به پردازنده دیجیتال متصل شوند. گیرنده از طریق HDMI به تلویزیون متصل می شود. اگر قصد دارید از هدفون خود برای بازی استفاده کنید، ممکن است بخواهید به دنبال مدل هایی باشید که دارای میکروفون جدا شونده برای گپ صوتی باشند، مانند SXFI. کسانی که فقط می خواهند از هدفون های خود برای تماشای تلویزیون به صورت گاه به گاه استفاده کنند می توانند از یک جفت هدفون بی سیم معمولی نیز استفاده کنند – اگرچه ما توصیه می کنیم مدل هایی را انتخاب کنید که از رمزگذارهای کم تاخیر مانند Bowers & Wilkins PX7 پشتیبانی می کنند ، بنابراین بین صدا و حرکت تاخیر آزار دهنده ای وجود ندارد و آنچه روی صفحه اتفاق می افتدصدا نیز به همان صورت است.

استفاده از فرستنده بلوتوث

اگر تلویزیون یا دستگاه پخش شما از اتصال بلوتوث پشتیبانی نمی کند ، می توانید یک فرستنده بلوتوث بخرید تا فاصله بین هدفون بی سیم و تلویزیون را پر کند. این دستگاه ها معمولاً بسیار ارزان قیمت هستند و می توانند به پشت تلویزیون وصل شوند. برخی از فرستنده های بلوتوث به خروجی صدای 3.5 میلی متری تلویزیون شما متصل می شوند ، اگرچه همه تلویزیون ها این اتصال را ندارند. شما بهتر است مدلی را انتخاب کنید که از طریق ورودی نوری به تلویزیون شما متصل شود ، زیرا این سیگنال دیجیتال پایدارتر را ارائه می دهد و با اکثر نمایشگرها سازگار است.

نوشته های اخیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.