نوشته های مربوط به تلویزیون

نحوه تمیز کردن صفحه تلویزیون: نکات مراقبتی برای تلویزیون های صفحه تخت

شما باید بدانید که چگونه تلویزیون خود را به درستی تمیز کنید – خواه یک تلویزیون کاملاً جدید یا تلویزیون قدیمی باشد تمیز کردن تلویزیون فقط به خاطر الزامات بهداشتی نیست. همچنین اینکه لایه های آلودگی و گرد و غبار روی صفحه نمایش شما میتواند به راحتی باعث افت کیفیت تصویر شود. منظور از تمیز کردن تلویزیون تنها مربوط به صفحه آن نمی شود بلکه دریچه ها و جلوپنجره بلندگو ها با توجه به وجود جریان مداوم هوا، با عث رخنه گردو خاک به داخل دستگاه نیز می شود، خصوصا خانه های قدیمی که دارای شومینه هستند، می تواند کیت گران قیمت تلویزیون را مختل کند. اما دقیقاً چگونه باید تلویزیون خود را تمیز کرد بدون آسیب رساندن به قطعات یا صفحه نمایش آن؟

 • ابتدا حتما تلویزیون را از دوشاخه برق جدا کنید، زیرا احتمال آسیب یا برق گرفتگی وجود دارد.
 •  از پارچه ای بدون پرز استفاده کنید
  وقتی تمام روز یا تمام شب به صفحه تلویزیون خیره شده اید مهم است که مطمئن شوید گرد و غبار یا کثیفی باعث افت کیفیت تصویر نشود. بهتر است از یک پارچه تمیز کننده بدون پرز استفاده کنید ، زیرا این نوع مواد در هنگام مالش روی سطوح الیاف نمی ریزند احتمال خراشیدن شیشه تلویزیون به حداقل خواهد رسید.  نباید فکر کنیدکه تلویزیون شما یک استثنا است: تلویزیون های کوچک و  بزرگ یک نوع صفحه نمایش شیشه ای دارند ، صرف نظر از اینکه این صفحه از نوع LCD ، OLED یا QLED باشد. هر کاری که می کنید ، پاک کردن را در نیمه راه متوقف نکنید: ممکن است یک تمیزی ناهموار حتی از یک گرد و غباری که یکدست تلویزیون را احاطه کرده اند هم بدتر باشد ، زیرا بعضی از قسمت های صفحه نمایش نسبت به قسمت های دیگر کمتر توسط غبار پوشیده شده است.
 •  از هرگونه اسپری ، آب یا محلول تمیز کننده مستقیماً روی صفحه تلویزیون استفاده نکنید. مهم نیست که از ماده ای استفاده کنید، زیرا تمیز کردن منظم می توانند برای تلویزیون گران تمام شود و پوشش محافظ را از روی صفحه آن جدا کند.” حتی صابون نیز ممکن است برای آن زیاد باشد ، گرچه به میزان آلودگی صفحه نمایش شما بستگی دارد. همچنین بهتر است از استفاده بیش از حد مایعات یا محلول اسپری خودداری کنید ، زیرا مقادیر زیاد می تواند در داخل تلویزیون نفوذ کرده و به قسمت هایی از سخت افزار آسیب برساند.
 • پورت و درگاه ها
  پاک کردن پورت به همان روش قبلی است – با پارچه ای خشک یا کمی مرطوب
 • تمیز کردن ریموت تلویزیون
  ممکن است آسان باشد که از ریموت تلویزیون خود غافل شوید ، اما به عنوان دستگاهی که در بخش سرگرمی در منزل بیشترین عملکرد را دارد  و بنابراین در معرض آلودگی بیشتری است – تمیز نگه داشتن آن نیز بسیار مهم است. مهم نیست که مایعات به شکاف های ریموت نفوذ کنند ، زیرا بر عملکرد دکمه ها تأثیر نمی گذارد – اگرچه اگر می خواهید میکروب های کنترل از راه دور را از بین ببرید ، به چیزی بیش از یک پارچه مرطوب نیاز ندارید .

  ما توصیه می کنیم قبل از تمیز کردن باتری ها را خارج کنید و سپس یک محلول تمیز کننده الکل را به آرامی روی یک پد نرم قرار دهید تا دکمه ها و کناره ها پاک شود. می توانید داخل محفظه باتری را نیز پاک کنید ، اگرچه این کار چندان ضروری نیست..

نوشته های اخیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.