نوشته های مربوط به تلویزیون

چگونه یک تلویزیون با رفرش 60 هرتز ویدیوی کنسول بازی 120 هرتز را نشان می دهد؟

کنسول‌های بازی در حال بهبود و پیشرفت هستند و بسیاری از بازی‌ها از خروجی ویدیوی ۱۲۰ فریم بر ثانیه پشتیبانی می‌کنند. با این حال، یک دوراهی برای بسیاری از کاربران وجود دارد: “آیا تلویزیون 60 هرتز از تنظیمات ویدئویی 120 فریم بر ثانیه در کنسول بازی شما پشتیبانی می کند؟”. بدیهی است که اگر تلویزیون شما از 120 هرتز پشتیبانی می کند، مشکلی وجود نخواهد داشت. با این حال، اگر تلویزیون شما فقط از 60 هرتز یا 75 هرتز پشتیبانی می کند، یک سوال در مورد کیفیت تصویری که دریافت خواهید کرد وجود دارد.

بنابراین، اگر در مورد چنین سوالی فکر می کنید – این مطلب به شما کمک می کند تا درک کنید که چگونه کارها در تلویزیون ها/مانیتورهای مدرن رویی می دهد.

آیا می توانید کنسول بازی 120 هرتز را با تلویزیون 60 هرتز بازی کنید؟

بیایید به چند سناریو احتمالی نگاه کنیم. شما یک کنسول بازی PS5 و یک تلویزیون دارید که از تصاویر 60 هرتز پشتیبانی می کند. تفاوت بسیار زیادی در نوع تلویزیون شما وجود دارد، یعنی اینکه از چه فناوری هایی پشتیبانی می کند. بسته به آن، می توانید با فرکانس 120 هرتز بازی کنید یا نه. برای اینکه تلویزیون شما با یک کنسول بازی که ویدیوی 120 هرتزی آن نصب شده کار کند، تلویزیون باید لزوماً از VRR (نرخ تجدید متغیر متغیر) پشتیبانی کند. این ویژگی در پورت های HDMI 2.1 پیاده سازی شده است، اما بسیاری از سازندگان شروع به اضافه کردن VRR به پورت های ورژن 2.0 کرده اند. به هر حال، VRR یک ویژگی سخت افزاری نیست، می تواند توسط سازنده در سطح نرم افزار و با یک بروزرسانی اضافه شود. اگر تلویزیونی دارید که قبل از سال 2019 ساخته شده است، احتمالاً VRR ندارد.  اگر هم تلویزیون جدیدی دارید که از VRR پشتیبانی می‌کند، مانند تلویزیون هوشمند سامسونگ مدل AU9000، می‌توانید بازی‌ها را با فرکانس ۱۲۰ هرتز روی PS5 یا Xbox خود بازی کنید.

به عنوان مثال، کمپانی سامسونگ چندین ویژگی فنی را با هم ترکیب کرده و آن را Motion Xcelerator Turbo mode نامیده است. در این حالت، هنگامی که حالت Motion Xcelerator Turbo فعال باشد، تلویزیون ویدیوی روان تری را نشان می دهد و گیم پلی بازی لذت بخش تر خواهد بود. و در زیر نحوه عملکرد آن را با جزئیات بیشتر توضیح خواهم داد. در واقع، یک تلویزیون با صفحه نمایش 60 هرتز می تواند ویدیو را با فرکانس بالاتر نشان دهد، پارامتر 60 هرتز مشروط است، سازنده تضمین می کند که در 60 هرتز تصویر به بهترین شکل نمایش داده شود. هنگامی که تلویزیون یا مانیتور ویدیوهای دارای VRR را از طریق HDMI دریافت می کند، تلویزیون از نظر سرعت نمایش ویدیو با کنسول بازی همگام می شود. کیفیت نمایشگر و نرم‌افزار تلویزیون می‌توانند اطمینان حاصل کنند که برای مثال، ویدیو با فرکانس 75 یا 90 هرتز نمایش داده می‌شود. به سادگی، این بدان معنی است که VRR میتواند PS5 و تلویزیون را همگام می کند. اگرچه کنسول روی 120 هرتز تنظیم شده است، اما با تلویزیون هماهنگ می شود. بسته به قابلیت های تلویزیون، کنسول ویدیو را با فرکانس شناور، قطعاً بیش از 60 هرتز، خروجی می دهد. بدیهی است که به دلیل نرخ فریم بالاتر در تلویزیون یا مانیتور، روند بازی روان‌تر خواهد بود. با این حال، به خاطر داشته باشید که یک تلویزیون 120 هرتز بازی های ویدیویی را بهتر نشان می دهد زیرا نرخ فریم در این حالت حداکثر خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.