نوشته های مربوط به تلویزیون

بررسی کامل تلویزیون nano90 2021

LG NANO90 2021 در کل یک تلویزیون 4k خوب است. این مدل پرچمدار سری میان رده ال جی NanoCell است و در مقایسه با LG NANO90 2020 بهبود کمی را به خود دیده است. اگر می خواهید از آن در یک اتاق با نور مناسب استفاده کنید ، گزینه خوبی است زیرا به اندازه کافی دارای نور صفحه روشن است  تا نور محیط تاثیر کمی بر کیفیت تلویزیون داشته باشد و صفحه آن دارای خصوصیات آنتی رفلکس مناسب است. گیمرها باید از ویژگی هایی مانند پنل 120Hz ، ورودی های HDMI 2.1 و پشتیبانی از نرخ تازه سازی متغیر (VRR) قدردانی کنند. همچنین دارای زمان پاسخ سریع و تأخیر ورودی کم برای بازی است. این صفحه دارای یک پنل IPS با زاویه دید نسبتاً گسترده است ، اما به اندازه اکثر پنل های IPS مناسب نیست زیرا هنگام مشاهده از یک زاویه ، تصویر به نسبت تاریک تر به نظر می رسد. همچنین دارای کنتراست کم است ، بنابراین رنگ سیاه به  خاکستری متمایل است، و ویژگی dimming  نیز زیاد عملکرد قابل قبولی ندارد. ما انتظار داریم این تلویزیون با مدل  Q80A سامسونگ ، Hisense U8G و Sony X85J رقابت کند.

عملکرد فناوری Local Dimming در NANO90

کیفیت تصویر بهتر یک تلویزیون برآیندی از مجموع فناوریهایی است که در آن کارگذاشته شده است که Local Dimming یکی از آنهاست. در تلویزیون‌های LED/LCD، مفهومی تحت عنوان «مناطق نوری» تعریف می‌شود که لامپ های پس زمینه یا همان LED ها مطابق ‌با آنچه در نمایشگر رخ می‌دهد، روشن و خاموش می‌شوند. قرار دادن فناوری Local Dimming باعث می‌شود سیستم نور پس‌زمینه را به مناطق مختلفی تقسیم کند تا به ‌شکلی دقیق‌تر عمل کند و مشکل Blooming تا حد محسوسی کاهش یابد.” Blooming هاله‌ای است که گاهی اوقات در اطراف اشیاء پرنور در پس‌زمینه‌ی مشکی که در تلویزیون‌های LCD‌  وجود دارد اتفاق می افتد. در این شرایط، نور به درون ناحیه‌ی نوری دیگر رخنه می‌کند و این مشکل پیش می‌آید. هر اندازه این فناوری بهتر عمل کند کنتراست بالاتر و پدیده Blooming را در تلویزیون کمتر شاهد هستیم. این فناوری در تعدادی از تلویزیونها موجود می باشد و باید گفت که عملکرد آنها نیز با هم متفاوت است، در تلویزیون نانو90 2021 این فناوری عملکرد متوسطی از خود نشان می دهد. همانطور که در تصاویر زیر مشاهده میکنید این فناوری با افزایش کنتراست کیفیت کلی تصویر را میز بالا برده است هر چند در تصویر دومی (قسمت مرکز آن) به وضوح درز نور مشاهده می شود.

توانایی نمایش رنگهای یکنواخت

توانایی نمایش یکنواخت رنگ ها میتواند باعث تمایز تلویزیونها از هم بشود – هر اندازه تلویزیون در این بخش بهتر عمل کند میتوان گفت که کیفیتتصویر بهتری دارد. برای آزمایش این قسمت معمولا یک رنگ خاکستری یکدست را در تلویزیون به نمایش گذاشته می شود، تا از این طریق بتوان بین دو تلویزیون مقایسه ای ترتیب داد.LG NANO90 دارای یکنواختی خاکستری مناسبی است بنابراین میتواند در حد نرمان رنگ یکنواختی به نمایش بگذارد.

پنل تلویزیون میزان زاویه دید آنرا تعیین میکند – در حال حاظر تلویزیونهای LCD-  از دو نوع پنل IPS یا VA استفاده میکنند. سازوکار تفاوت این دو پنل پیچیده و مفصل میباشد که ربطی هم به این مطلب ندارد تنها چیزی که مهم است این میباشد که تلویزیون دارای پنل VA کنتراست بهتر ولی زاویه دید کمتری به نسبت پنل IPS دارد(همه تلویزیونهای LED الجی از پنل IPS استفاده میکنند).  زاویه دید تلویزیون نیز زمانی حیاتی و مهم است که اگر کاربر دارای چیدمان گسترده صندلی میباشد یا یک مسابقه ورزشی را با تعدادی از دوستان نگاه میکند در این زمان زاویه دید مهم است. چون اگر تلویزیون دارای زاویه دید زیاد باشد- کیفیت کلی تصویر هر گاه از گوشه و کنار به تلویزیون نگاه کنیم کمتر افت میکند. تقریبا همه تلویزیونهای سامسونگ از پنل VA استفاده میکنند، بنابراین هنگام تماشا از روبرو، تلویزیون بهترین کنتراست و کیفیت تصویر را ارئه می دهد و هر اندازه به کناره های تلویزیون رفته تا حدود زیادی کیفیت اصلی از دست می رود. LG NANO90 دارای بازتاب نور چشمگیر است. حتی نور زیاد محیطی کمترین بازتاب را در صفحه تلویزیون ایجاد می کند. 

LG NANO90 در کل یک تلویزیون 4k خوب است. این مدل دارای ویژگی های گیمینگ مناسبی است که اکثر گیمرهای حرفه ای باید از آن استقبال کنند ، مانند پشتیبانی از HDMI 2.1 و VRR. با این حال ، NANO90 2021 به علت کنتراست کم، گزینه خوبی برای بازی در اتاق تاریک نیست و گزینه های بهتری با کنتراست بهبود یافته مانند تلویزیون سونی2021 X90J در دسترس است. حتی اگر به زاویه دید گسترده ای نیاز دارید ، مدلی مانند تلویزیون 2021 سامسونگ Q80 / Q80A QLED دارای لوکال دایمینگ با نوع پنل مشابه موجود می باشد.

مشخصات کلی تلویزیون NANO90 2021

رزولوشن

3840 x 2160

(4K)

پردازنده

α7 Gen4 Processor 4K

 

قابلیت ارتقا کیفیت

خروجی صدا

40W

گیرنده دیجیتال
t2/s2

HDR10

دارد

Dolby Vision

دارد

HLG

دارد

HDMI 2.1 Class Bandwidth

Yes (HDMI 3,4)

Wi-Fi Support Yes (2.4 GHz, 5 GHz)

Time Machine (DVR)

دارد

ریموت کنترل موسی

پورت USB: 3

Smart OS WebOS

6.0

رفرش ریت

100Hz

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.