نوشته های مربوط به تلویزیون

مقایسه WebOS 6.0 ال جی با نسخه های قدیمی سیستم عامل WebOS

webOS ، همچنین به عنوان LG webOS شناخته می شود که قبلاً به عنوان Open webOS ، HP webOS و Palm webOS نیز شناخته می شد، یک سیستم عامل چند منظوره مبتنی بر هسته Linux برای دستگاه های هوشمند مانند تلویزیون است که به عنوان سیستم عامل تلفن همراه نیز استفاده شده است. در ابتدا توسط Palm ، Inc (که توسط Hewlett-Packard  یا HP خریداری شد) توسعه داده شد ، HP پلت فرم را به صورت منبع باز ساخت و در آن زمان به Open webOS تبدیل شد. این سیستم عامل بعداً به ال جی الکترونیکس فروخته شد و در درجه اول به یک سیستم عامل هوشمند برای تلویزیون های هوشمند ال جی تبدیل شد، همان کاری که سامسونگ بعداً با تایزن انجام داد.  نسخه های مختلفی از webOS از زمان راه اندازی در سال 2009 در چندین دستگاه ارائه شده است ، از جمله تلفن های هوشمند Pre ، Pixi و Veer ، تبلت TouchPad و تلویزیون های هوشمند LG از سال 2014 – یخچال های هوشمند LG و پروژکتورهای هوشمند LG و… از سال 2017 از این سیستم عامل پشتیبانی کردند.

تغییرات در WebOS 6.0 نسبت به نسخه های پیشین

– Park Hyoung-sei گفت: “آخرین نسخه از پلتفرم تلویزیونی منبع باز و کاربر پسند webOS 6.0 مهمترین بروزرسانی را از زمانی که ما برای اولین بار webOS را در سال 2014 معرفی کردیم ، انجام شده است. با ویرایش جدید webOS ، ال جی تعهد خود را در ارائه خدمات ، محصولات و فن آوری هایی نشان می دهد كه پاسخگوی نیازهای روز و خواسته های مشتریان گرامی باشد.” webOS 6.0 ال جی دارای صفحه اصلی دوباره طراحی شده  به نام “New Home ” است که جایگزین نوار پایین می شود. در اینجا برنامه های خود ، محتوای برجسته ، ابزارک هایی مانند آب و هوا و همچنین محتوای پشتیبانی شده را می بینید، همانطور که در عکس دیده می شود. ال جی در اعلامیه مطبوعاتی خود جزئیات برنامه های خود درباره محتوای حمایت شده را ارائه نداده است.

نسخه 6.0 webOS در تلویزیون های OLED و LCD 2021 در دسترس خواهد بود. این شرکت برنامه ای برای به روزرسانی مدل های قبلی تلویزیون با webOS 6.0 اعلام نکرده است. در گذشته ، ال جی از به روزرسانی webOS در تلویزیون های قدیمیتر خود خودداری کرده است.  “کاربران آشنا با webOS بلافاصله متوجه صفحه خانگی جذاب به روز شده شده می شوند که برای قابلیت استفاده بیشتر و پاسخگویی به نیازهای بینندگان در تغییر عادت مصرف محتوا، تغییر یافته است. صفحه اصلی جدید برای دسترسی سریع تر به برنامه های بیشتر استفاده می شود و کشف محتوا را با پیشنهادات مناسب  بر اساس علایق و سابقه مشاهده کاربر، ساده می کند . صفحه “خانه جدید” به عنوان مرکز اصلی تنظیمات  webOS نیز عمل می کند. “

چگونه نسخه سیستم عامل تلویزیون خود را بررسی کنم؟

از طریق مسیر زیر میتوانید متوجه شوید که چه نسخه ای از سیستم عامل webOS بر روی تلویزیون موجود است.

Settings > Quick Settings > General > About this TV > webOS TV Version

برای دریافت جدیدترین قیمت تلویزیون سامسونگ – قیمت تلویزیون الجی – قیمت تلویزیون سونی قیمت تلویزیون شیائومی میتوانید با بخش فروش در تماس باشید.

نوشته های اخیر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

The maximum upload file size: 100 مگابایت. You can upload: image, audio, video, document, spreadsheet, interactive, text, archive, code, other. Links to YouTube, Facebook, Twitter and other services inserted in the comment text will be automatically embedded.